Jak to všechno vzniklo

Původně to rozhodně nezačalo jako komerční plán, ale jako "home-made" cestovní průvodce pro vlastní potřebu. :)

Když jsme se v roce 2010 chystali na výlet do Říma. Bavili jsme se, jak by bylo skvělé, kdyby nám tam někdo popovídal o místech, které jsme chtěli navštívit. Osobní průvodce nepřicházel kvůli nákladům v úvahu a knižního průvodce se nám nechtělo studovat.

Začali jsme tedy na internetu hledat, jestli neexistuje něco, co by se dalo jako audio stáhnout do empétrojky. Našli jsme pár audioprůvodců v angličtině, němčině..., ale v češtině nic.

I když s angličtinou by zásadní problém nebyl, další ne příliš příznivý faktor, který nás přiměl k činu byla cena. A tak jsme se rozhodli pro důkladnější přípravu a zpracování vlastního audioprůvodce z našich nahrávek do mobilního telefonu. Asi si dovedete představit, že finální podoba vytvořená nevýraznými a nevytrénovanými hlásky zněla trochu směšně. Výsledný efekt byl ale i přesto překvapivý - dozvěděli jsme se o památkách zajímavé informace a nepočítaje průvodní přípravu, to bylo pohodlný.
 

Po návratu jsem se tedy rozhodli pojmout tuto formu poznávání profesionálněji a ulehčit práci s přípravou všem kdo chtějí poznávat evropská města komfortně a bezstarostně.


A tak jsme s do toho naplno pustili a audioprůvodce se stal naším nejnáročnějším a nejnákladnějším "koníčkem" :) Dlouho jsme studovali n
esčetné množství zdrojů, nechali se inspirovat zahraničními průvodci a hledali profesionály z herecké branže, kteří do výkladu vnesli potřebnou energii. Díky tomu, že se věnujeme tomu, co nás baví a co je nám blízké, jsme během 2,5 let rozšířili naší nabídku průvodců o Paříž a Londýn.


Velkou vzpruhou celého našeho snažení je, že si audioprůvodce stáhly a využily stovky spokojených cestovatelů.

O audioprůvodci CityGlide

Kdo za tím vším stojí

- Jak to všechno vzniklo

- Časté otázky (FAQs)

- Obchodní podmínky