O CityGlide a audioprůvodci

Co je audioprůvodce?

Audioprůvodce přináší pohodlí do Vašeho cestování za poznáním.

Pokud se chystáte Říma, Paříže nebo Londýna a chcete se něco dozvědět o zajímavých místech a památkách, nemusíte už předčítat z knižních průvodců, ale jen posloucháte a kocháte se.

Jak to funguje?

Audioprůvodce můžete mít ve svém MP3 přehrávači nebo telefonu, který si s MP3 poradí. V elektronické podobě dostanete také orientační mapku města a doplňující turistické informace.Uživatelé iPhonů si brzy budou moci stáhnout zcela novou a vyšperkovanou aplikaci, která kombinuje audio, obrázky, text a hlavně mapu.

Jak audioprůvodce pořídit?

Vyberte si jednoho z našich audioprůvodcůZvolte způsob dodání a platbyVyplňte krátký formulář (pryč s nákupním košíkem)Po zaplacení obdržíte odkaz ke staženíStáhněte soubory do svého počítače a přehrajte do MP3 přehrávače nebo telefonu.

Poznámka: Uživatelé iPhonů to budou mít brzy ještě jednodušší.

Proč náš audioprůvodce?

Jak už bylo řečeno: nehledáte na místě informace v knížkách, ale pohodlně posloucháte a zároveň sledujete to, o čem se mluví a nebo to, co se děje kolem.Informace posloucháte v českém jazyce a byť se do zdá podivné :), audionahrávku si můžete kdykoliv pozastavit nebo znovu pustitNaše průvodce namluvili profesionálové z herecké branže, takže mu dodávají jistý šmrnc a zábavnost. ...Chci o nich vědět víc.Audioprůvodce si jednoduše stáhnete přes počítač do svého mp3 přehrávače, mobilního telefonu nebo si ještě jednodušeji stáhnete naši aplikaci pro iPhone.Neplatíte vysoké částky za místní průvodce a nejste na nikoho vázáni, nikdo Vás nezdržuje. Prostě si udáváte si vlastní tempo.​

Jste pár nebo rodina? Můžete zaplatit jen za jednoho průvodce. Sami si zvolte, jestli nám chcete dát víc. Je to opravdu na Vás

 

Kdo za tím vším stojí?

Vězte, že za CityGlide (to je naše přezdívka) nestojí žádní Anonymous s maskou Gyue Fawkse, kterého "by the way" poměrně rozebíráme v našem průvodci Londýnem.

Je nás pár a se skupinou spolupracovníků z nejrůznějších oborů. Vám přinášíme obsah, který v této formě jinde nenajdete. Do svých průvodců dáváme vše a věříme, že díky Vašemu zájmu v tom budeme pokračovat ...Chci vědět víc

Jak to všechno vzniklo

Původně to rozhodně nezačalo jako komerční plán. :) Jednoho dne, někdy v roce 2010, jsme se chystali na výlet do Říma .Bavili jsme se, jak by bylo skvělé, kdyby nám tam někdo popovídal o místech, které jsme chtěli navštívit. Osobní průvodce nepřicházel kvůli nákladům v úvahu a knižního průvodce se nám nechtělo studovat.

Začali jsme na internetu hledat, jestli neexistuje něco, co by se dalo jako audio stáhnout do empétrojky. Našli jsme nějaké audioprůvodce v angličtině, němčině..., ale v češtině nic. A protože sice anglicky mluvíme, ale jaksi nejsme rodilí mluvčí, tuhle cestu jsme neviděli jako nejrozumnější. Navíc se ceny pohybovaly kolem 15 EUR, což se nám zdálo malinko přemrštěné.Řekli jsme si tedy, že si průvodce nahrajeme sami na mobil. Rozdělili jsme si jednotlivé památky a každý jsme namluvili pár informací o většině míst, které jsme v Římě chtěli vidět. Zabralo to sice nějaký čas, ale na místě se nám to vyplatilo a výlet si fakt užili.Po návratu jsme se začali bavit, jestli by tohle neuvítali i další lidi z ČR, kteří jezdí na prodloužené víkendy po Evropě na vlastní pěst. Shodli se, že když už jsme to udělali pro sebe, uděláme to pořádně pro ostatní. Nešlo to samozřejmě udělat s našimi nevýraznými a nevytrénovanými hlásky, proto jsme začali hledat profesionála, který by do výkladu vnesl potřebnou energii. To se nám podařilo s Jarmilem Škvrnou

A tak jsme s do toho naplno pustili a audioprůvodce se stal naším nejnáročnějším a nejnákladnějším koníčkem. :). Velkou vzpruhou celého našeho snažení je, že si audioprůvodce stáhly a využily stovky spokojených cestovatelů.